Size nasıl yardımcı olabiliriz?

KULLANIM KOŞULLARI 

1.1. Kameya .com.tr adresinde hizmet veren internet sitesini (Kısaca "SİTE" olarak anılacaktır) kullanmak için lütfen aşağıda yazılı koşulları okuyunuz. Bu SİTE’de sunulan hizmetlerden yararlananlar veya herhangi bir şekilde SİTE’ye erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi aşağıdaki kullanım koşullarını kabul etmiş sayılmaktadır. 

1.2. Bu SİTE'de sunulan hizmetler : SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. MERKEZ MAH. ÇİFTE CEVİZLER CAD. 23 4100 ŞİŞLİ/ İSTANBUL, V.Dairesi : Şişli Vergi No :770 041 9347 Tel : 0212 231 31 24 (bundan böyle kısaca " SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. " olarak anılacaktır) tarafından sağlanmaktadır ve SİTE’nin yasal sahibi SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. olup, SİTE üzerinde her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ’e aittir. 

1.3. İşbu kullanım koşullarını SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. gerektiği zaman değiştirebilir ancak bu değişiklikler düzenli olarak SİTE'de yayınlanacak ve aynı tarihten itibaren geçerli olacaktır. 

1.4. SİTE hizmetlerinden yararlanan ve SİTE’ye erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi, SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. tarafından işbu kullanım koşulları hükümlerinde yapılan her değişikliği, önceden kabul etmiş sayılmaktadır. 

1.5. SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. bu SİTE’de yer alan veya alacak olan bilgileri, formları ve içeriği dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. 


2. TANIMLAR 

2.1. SİTE: SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. tarafından belirlenen çerçeve içersinde çeşitli hizmetlerin ve içeriklerin sunulduğu çevrimiçi (on-line) ortamdan erişimi mümkün olan Kameya .com.tr adresinde hizmet veren internet sitesidir. 

2.2. ÜYE: SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ürün/mal/hizmet alımı yapmak üzere faydalanmak isteyen, seçmiş olduğu üyelik formunu eksiksiz doldurarak, SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. tarafından üyelikleri onaylanarak SITE'ye üyeliği kabul edilen her gerçek ve tüzel kişidir. Bu sözleşmede kısaca "ÜYE" olarak anılacaklardır. 18 yaşından gün almış bireylerin gerçek kimlik bilgileri ile SİTE'deki ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak üye olabilirler. ÜYE olmak isteyen şirketler (Şahıs ve ortaklar), Kolektif Şirketler, Adi Komandit Şirketler, Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirketler, Limited Şirketler, Anonim Şirketler, Kooperatiflerin ve diğer kurumların tüzel bilgileri ile 18 yaşından gün almış yasal yetkilisinin SİTE'deki ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak ÜYE olabilir ve kurumları adına işlem yapabilirler. 

2.3. KULLANICI: SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. internet sitesini alışveriş yaparak ya da alışveriş yapmaksızın ziyaret eden kişidir. 

2.4. ONAYLAMA İŞLEMİ: ÜYE tarafından, üyelik formunda belirtilen e-posta adresine SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. 'in e-posta göndermesi ile KULLANICI’nın üyeliğini aktif hale getirilebilmesi için yapılması gereken işlemdir. 

2.5. LİNK: SİTE üzerinden bir başka internet sitesine, dosyalara, içeriğe veya başka bir internet sitesinden SİTE’ye, dosyalara ve içeriğe erişimi mümkün kılan bağlantıdır. 

2.6. İÇERİK: SİTE’de ve/veya herhangi bir internet sitesinden yayınlanan veya erişimi mümkün olan her türlü bilgi, dosya, resim, program, rakam, fiyat vs. görsel, yazılı ve işitsel imgelerdir. 

2.7. İNTERNET SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ: SİTE vasıtasıyla sunulmakta olan ticari ve kişiye özel nitelikteki hizmetlerden yararlanacak gerçek ve/veya tüzel kişilerle SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. arasında elektronik ortamda akdedilen işbu sözleşmedir. 

2.8. KİŞİSEL BİLGİ: Üyenin kimliği, adresi, elektronik posta adresi, telefon numarası, IP adresi, SİTE’nin hangi bölümlerini ziyaret ettiği, işletim sistemi bilgileri, tarayıcı tipi, ziyaret tarihi, saati vb. bilgilerdir. 

3. HİZMETLERİN KAPSAMI 

3.1. SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ’nin, SİTE üzerinden sunacağı hizmetler genel itibariyle Tüketici Hukuku mevzuatında tanımlanan elektronik ticaretten ibarettir. 

3.2. SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ’nın, SİTE üzerinden vereceği hizmetler sınırlı sayıda olmamak üzere; Çeşitli ürün ve hizmetlerin belli gün aralığında özel kampanyalı ve indirimli fiyatlar üzerinden satışının yapılmasıdır. SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ’e ait Kameya .com.tr adresinde satışa sunulan ürünlerin; ÜYE tarafından bedeli ödendikten sonra, tedarikçinin stok durumunun müsait olması halinde “yani sözleşmenin satıcıya yüklediği; malın teslim edilmesi” borcunun ifa edilebilir olması durumunda; taahhüt edilen sürede malın müşteriye kargo firması tarafından SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. adına ayıpsız olarak teslimidir. 

3.3. SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. , SİTE üzerinden sunacağı hizmetlerin kapsamını ve niteliğini belirlemekte tamamen serbest olup, hizmetlere ilişkin olarak yapacağı değişiklikleri SİTE’de yayınlamasıyla yürürlüğe koymuş addedilir. 

3.4. SİTE bünyesinde sunulacak hizmetlerden yararlanabilmek için kullanıcıların SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. tarafından belirlenecek ve SİTE’nin ilgili bölümünün içeriğinde belirtilecek özellikleri taşıması gereklidir. SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. , bu özellikleri belirlemekte tamamen serbest olup, özelliklere ilişkin olarak yapacağı değişiklikleri SİTE’de yayınlamasıyla yürürlüğe koymuş addedilir. 

4. GENEL HÜKÜMLER 

4.1. SİTE üzerinden, SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. 'nın kendi kontrolünde olmayan ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web SİTElerine ve/veya başka içeriklere link verilebilir. Bu linkler KULLANICI’lara ve ÜYE’lere yönlenme kolaylığı sağlamak amacıyla konmuş olup herhangi bir web sitesini veya o siteyi işleten kişiyi desteklememektedir. Link verilen web sitesinin içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. SİTE üzerindeki linkler vasıtasıyla erişilen web siteleri ve içerikleri hakkında SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. 'nin herhangi bir sorumluluğu yoktur ve bu sitelerin kullanımıyla doğabilecek zararlar, KULLANICI’ların ÜYE’lerin kendi sorumluluğundadır. SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. bu tür link verilen web SİTElerine erişimi, kendi yazılı muvafakatine bağlayabileceği gibi, SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ’nin uygun görmeyeceği linklere erişimi her zaman kesebilir. 

4.2. SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. , SİTE’de mevcut olan bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sürekli olarak kontrol etmektedir. Ancak gösterilen çabaya rağmen, SİTE üzerindeki bilgiler fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir. SİTE muhteviyatında yer alan materyal ve bilgiler SİTE’ye verildiği anda sunulmaktadır, ilgili hizmet veya bilginin güncel durumu ile SİTE’de yer alan durumu arasında farklılık olabilir. SİTE’de yer alan bilgilerin, güncelliği, doğruluğu, şartları, kalitesi, performansı, pazarlanabilirliği, belli bir amaca uygunluğu ve SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. 'nin SİTE’de mevcut ve bunlarla sınırlı olmayan, bunlarla bağlantılı veya bağımsız diğer bilgi, hizmet veya ürünlere etkisi ile tamlığı hakkında herhangi bir sarih ya da zımni garanti verilmemekte ve taahhütte bulunulmamaktadır. 

4.3. KULLANICI ve ÜYE, SİTE’deki, yüklenmeye (download) ve/veya paylaşıma müsait dosya, bilgi ve belgelerin, virüslerden, wormlardan, truva atlarından, dialer programlarından spam, spyware veya bunlar gibi diğer her türlü kötü ve zarar verme amaçlı kodlardan veya materyallerden arındırılamamış olabileceğini ve bu hususlarda SİTE’nin garanti vermediğini kabul etmektedir. Bu tip kötü ve zarar verme amaçlı programların, kodların veya materyallerin önlenmesi, veri giriş - çıkışlarının doğruluğu veya herhangi bir kayıp verinin geri kazanılması için gereken tüm yazılım ve donanım ihtiyaçlarını karşılamak, bakım ve güncellemelerini yapmak tamamen KULLANICI’nın ÜYE’nin sorumluluğundadır. Bu tür kötü amaçlı programlar, kodlar veya materyallerin sebep olabileceği, veri yanlışlıkları veya kayıplarından dolayı KULLANICI ve ÜYE’nin veya üçüncü kişilerin uğrayabileceği hiçbir zarardan SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. sorumlu değildir. 

4.4. SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.  , işbu SİTE ve SİTE uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, kampanya vs. bilgiler ve SİTE’yi kullanma koşulları ile SİTE’de sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, SİTE’yi ve içeriğini yeniden düzenleme, yayını durdurma ve/veya duraklatma hakkını saklı tutar. Değişiklikler, SİTE’de yayınlanmalarıyla yürürlüğe girerler. SİTE’nin kullanımı ya da SİTE’ye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir. SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. , sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda ve durumunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. 

4.5. SİTE dâhilinde üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerden ve yayınlanan içeriklerden dolayı SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ’nin, işbirliği içinde bulunduğu kurumların, SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. çalışanlarının ve yöneticilerinin, SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. yetkili satıcılarının sorumluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir üçüncü kişi tarafından sağlanan ve yayınlanan bilgilerin, içeriklerin, görsel ve işitsel imgelerin doğruluğu ve hukuka uygunluğunun taahhüdü bütünüyle bu eylemleri gerçekleştiren üçüncü kişilerin sorumluluğundadır. SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. , üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerin ve içeriklerin güvenliğini, doğruluğunu ve hukuka uygunluğunu taahhüt ve garanti etmemektedir. 

4.6. SİTE’yi kullananlar, yalnızca hukuka uygun ve şahsi amaçlarla SİTE üzerinde işlem yapabilirler. KULLANICI’ların ve ÜYE’lerin, SİTE dâhilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumlulukları kendilerine aittir. Her KULLANICI ve her ÜYE, SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ve/veya başka bir üçüncü kişinin haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. KULLANICI ve ÜYE’lerin SİTE üzerindeki faaliyetleri nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. 'nin doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur. 

4.7. İşbu SİTE’nin sahibi SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ’ dir. Bu SİTE’de bulunan bilgiler, yazılar, resimler, markalar, slogan ve diğer işaretler ile sair sınaî ve fikri mülkiyet haklarına ilişkin bilgilerin korunmasına yönelik programlarla, sayfa düzeni ve SİTE’nin sunumu SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ’nin ya da SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ’nin izin ve lisans aldığı kuruluşların mülkiyetindedir. İşbu SİTE’deki bilgilerin ya da SİTE sayfalarına ilişkin her tür veritabanı, web sitesi, software-code’ların html kodu ve diğer kodlar vs. ile SİTE içeriğinde bulunan ürünlerin, tasarımların, resimlerin, metinlerin, görsel, işitsel vesair imgelerin, video kliplerin, dosyaların, katalogların ve listelerin kısmen ya da tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, yayınlanması, online ya da diğer bir medya kullanılmak suretiyle gönderimi, dağıtımı, satılması yasaktır. KULLANICI ve ÜYE, yukarıda sayılan ve bunlarla sınırlı olmayan SİTE yazılım, donanım ve içeriğini çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. KULLANICI ve ÜYE, SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. hizmetlerini, SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. bilgilerini ve SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ’nin telif haklarına tâbi çalışmalarını yeniden satmak, işlemek, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek veya başkasının SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ’nin hizmetlerine erişmesi veya kullanmasına izin vermek hakkına sahip değildir. Bu sayfadaki bilgilerin kısmen kopyalanması, basılması, işlenmesi, dağıtılması, çoğaltılması, sergilenmesi ancak ticari olmayan kişisel ihtiyaçlar için ve SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ’nin yazılı izni ile mümkündür. 

4.8. SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. , SİTE üzerinden KULLANICI’lar ve ÜYE’ler tarafından kendisine iletilen bilgileri "Gizlilik Politikası" ve "Web Sitesi Kullanım Koşulları" hükümleri doğrultusunda kullanabilir. Bu bilgileri işleyebilir, bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir. SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. aynı zamanda; KULLANICI ve ÜYE’nin kimliği, adresi, elektronik posta adresi, telefon numarası, IP adresi, SİTE’nin hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, browser tipi, ziyaret tarihi, saati vs bilgileri de istatistiki değerlendirme, kampanyaların duyurusunu yapma ve kişiye yönelik hizmetler sunma gibi amaçlarla kullanabilir. KULLANICI’lara ve ÜYE’lere ait kişisel bilgiler, kanunla yetkili kılınan mercilerin talebi ve aşağıda sayılan haller hariç olmak üzere gerçek ve tüzel üçüncü kişilere açıklanmayacaktır. Kişisel bilgi ender olarak SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. için veya onun adına davranan üçüncü taraflara veya SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ’nin işi ile ilgili olanlara verilerin özgün olarak kullanım amaçlarını daha iyi işlemek ya da KULLANICI’ların ve ÜYE’lerin önerdiği amaçlara uygun olarak daha iyi hizmet verebilmek üzere verilir. 

4.9. İşbu SİTE Kullanım Koşulları dâhilinde SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. tarafından açıkça yetki verilmediği hallerde SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ; SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. hizmetleri, SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. bilgileri, SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. telif haklarına tâbi çalışmaları, SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ticari markaları, SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ticari görünümü veya bu SİTE vasıtasıyla sağladığı başkaca varlık ve bilgilere yönelik tüm haklarını saklı tutmaktadır. 

5. SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI 

SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. , SİTE’ye erişilmesi, SİTE’nin ya da SİTE’deki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan sorumlu değildir. SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. , sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Bu SİTE’ye ya da link verilen diğer web sitelerine erişilmesi ya da SİTE’nin kullanılması ile SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ’nın, kullanım/ziyaret sonucunda, doğabilecek her tür sorumluluktan, mahkeme ve diğer masraflar da dahil olmak üzere her tür zarar ve talep hakkından ayrı kılındığı kabul edilmektedir. 

6. DEVİR 

SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. , bu sözleşmeyi bildirimsiz olarak istediği zaman kısmen veya bütünüyle devredebilir. Ancak KULLANICI ve ÜYE bu sözleşmeyi veya herhangi bir kısmını başka bir tarafa devredemez. Bu türden bir devir girişimi geçersizdir. 

7. MÜCBİR SEBEPLER 

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. işbu “Web Sitesi Kullanım Koşullarını” geç ifa etmekten veya ifa etmemekten dolayı yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. açısından, gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. 'nin herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır. 

8. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ 

İşbu "SİTE Kullanım Koşulları"  ve “Web Sitesi Kullanım Sözleşmesi” nden kaynaklanacak ihtilaflar Türk Hukuku’na tabidir ve İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ’nin, KULLANICI ve ÜYE’ nin bulunduğu ülkede dava açma hakkı saklıdır. 

9. YÜRÜRLÜLÜK ve KABUL 

İşbu Web Sitesi Kullanım Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi, SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. tarafından SİTE içeriğinde ilan edildiği tarihte yürürlülük kazanır. KULLANICI’lar ve ÜYE’ler, işbu sözleşme hükümlerini SİTE’yi kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar. SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. , dilediği zaman işbu sözleşme hükümlerinde değişikliğe gidebilir, değişiklikler, sürüm numarası ve değişiklik tarihi belirtilerek SİTE üzerinden yayınlanır ve aynı tarihte yürürlüğe girer.  

 

 

Alışveriş Sepetim

düzenle
Toplam Sipariş Tutarı: 0 TL
Kargo Ücreti: 0 TL
Toplam: 0 TL

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Aradığınızı bulamadınız mı?

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

SATICI:
Ticari Unvanı: SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.
Adresi: MERKEZ MAH. ÇİFTE CEVİZLER CAD. 23 4100 ŞİŞLİ/
Telefon: 0212 231 31 24
Mersis No:
E-Posta Adresi: info@Kameya .com.tr
Alıcının İade Halinde Malı Satıcıya Göndereceği Kargo Şirketi: Sürat Kargo
Kameya .com.tr

ALICI:
Adı – soyadı: [AdSoyad]
Adresi:[FaturaAdresi]
Telefon: [Telefon]
E-Posta Adresi: [Email]

 

MADDE 2-SÖZLEŞMENİN KONUSU ve KAPSAMI

 

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (“Sözleşme”) 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'ne uygun olarak düzenlenmiştir. İşbu Sözleşme'nin tarafları işbu Sözleşme tahtında 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'den kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler. İşbu Sözleşmenin konusunu; Alıcı'nın, SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.'ye ait Kameya .com.tr alan adlı web sitesinden (“Websitesi”), Satıcı'ya ait Mal/Hizmetin satın alınmasına yönelik elektronik olarak sipariş verdiği, Sözleşmede belirtilen niteliklere sahip Mal/Hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanması oluşturur. İşbu Sözleşmenin akdedilmesi tarafların ayrı ayrı Kameya ile akdetmiş oldukları websitesi üyelik sözleşmelerinin hükümlerinin ifasını engellemeyecek olup taraflar işbu Sözleşme konusu Mal/Hizmetin satışında Kameya'nın herhangi bir şekilde taraf olmadığını ve Sözleşme kapsamında tarafların yükümlülüklerini yerine getirmeleri ile ilgili herhangi bir sorumluluğu ve taahhüdü bulunmadığını kabul ve beyan ederler.

 

MADDE 3 –SÖZLEŞME KONUSU MAL VE HİZMETİN TEMEL NİTELİKLERİ ve FİYATI (KDV DAHİL)

 

[SiparisDetay]

Sürat Kargo

İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

Kargo hariç toplam ürün bedeli: [SiparisTutariKargoHaric]
Kargo Ücreti: [KargoUcreti]
Kargo Dahil Toplam Bedeli: [SiparisTutari]
Ödeme Şekli ve Planı: [OdemeTuru]
Alınan Vade Farkı: [Komisyon]
Teslim Şartları ürün sayfasında belirtildiği şekilde uygulanacaktır.

Teslim Şartları:

 

MADDE 4 - MALIN TESLİMİ VE TESLİM ŞEKLİ

 

Sözleşme Alıcı tarafından elektronik ortamda onaylanmakla yürürlüğe girmiş olup Alıcı'nın Satıcı'dan satın almış olduğu Malın/Hizmetin Alıcı'ya teslim edilmesiyle ifa edilmiş olur. Mal/Hizmet, Alıcı'nın sipariş formunda ve işbu Sözleşmede belirtmiş olduğu adrese ve belirtilen yetkili kişi/kişilere teslim edilecektir.

 

MADDE 5 - TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI

 

Malın teslimat masrafları aksine bir hüküm yoksa Alıcı'ya aittir. Satıcı, Web sitesinde teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse teslimat masrafları Satıcı'ya ait olacaktır. Malın teslimatı; Satıcı'nın stokunun müsait olması halinde ve ödemenin gerçekleşmesinden sonra taahhüt edilen sürede yapılır. Satıcı, sipariş konusu Mal/Hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı haller saklı kalmak kaydıyla, Mal/Hizmet'i, Alıcı tarafından Mal/Hizmet'in sipariş edilmesinden itibaren 30 (otuz) gün içinde teslim eder. Herhangi bir nedenle Alıcı tarafından Mal/Hizmet bedeli ödenmez veya yapılan ödeme banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı Mal/Hizmet'in teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Malın Satıcı tarafından kargoya verilmesinden sonra ve fakat Alıcı tarafından teslim alınmasından önce Alıcı tarafından yapılan sipariş iptallerinde kargo bedelinden Alıcı sorumludur.

 

MADDE 6 - ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

 

Alıcı, Web sitesinde yer alan Sözleşme konusu Malın/Hizmetin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimat ve kargo bedeline ilişkin olarak Satıcı tarafından yüklenen ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Alıcılar, Tüketici sıfatıyla talep ve şikayetlerini yukarıda yer alan Satıcı iletişim bilgilerine ve/veya Web sitesinin sağladığı kanallarla ulaştırabilirler. Alıcı, işbu Sözleşme'yi ve Ön Bilgilendirme Formunu elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce Satıcı tarafından Alıcıya verilmesi gereken adres, siparişi verilen Mal/Hizmet'e ait temel özellikler, Mal/Hizmet'in vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat ile teslimat fiyatı bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur. Alıcı'nın, Sözleşme konusu Mal/Hizmet'i teslim almadan önce muayene etmeksizin; tahrip olmuş, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı Mal/Hizmeti kargo şirketinden teslim alması halinde sorumluluk tamamen kendisine aittir. Alıcı tarafından kargo şirketi görevlisinden teslim alınan Mal/Hizmet'in hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra Mal/Hizmet'in sorumluluğu ve hasarlar Alıcı'ya aittir. Mal/Hizmet'in tesliminden sonra Alıcı'ya ait kredi kartının Alıcı'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun Mal/Hizmet bedelini Satıcı'ya ödememesi halinde, Alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla Mal/Hizmet'i 3 (üç) gün içinde Satıcı'ya iade etmekle yükümlüdür. Bu halde teslimat giderleri Alıcı'ya aittir.

 

MADDE 7 - SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

 

Satıcı, Sözleşme konusu Mal/Hizmet'in Tüketici Mevzuatına uygun olarak, sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile Alıcı'ya teslim edilmesinden sorumludur. Satıcı, mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu Mal/Hizmeti süresi içinde teslim edemez ise, durumu öğrendiği tarihten itibaren 3 (üç) gün içinde Alıcı'ya bildirmekle yükümlüdür. Sözleşme konusu Mal/Hizmet, Alıcı'dan başka bir kişiye teslim edilecek ise, teslim edilecek kişinin teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

 

MADDE 8 – CAYMA HAKKI

 

Alıcı, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, satın aldığı Mal/Hizmeti teslim tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilir.Cayma hakkı bildirimi ve Sözleşmeye ilişkin sair bildirimler Satıcı'ya ait ve/veya Web sitesinde belirtilen iletişim kanalları ile gönderilecektir. KAMEYA , İŞBU MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİNİN TARAFI OLMADIĞINDAN DP'YE KARŞI CAYMA HAKKI KULLANILAMAZ VEYA KAMEYA 'ten BEDEL İADESİ TALEP EDİLEMEZ. Cayma hakkının kullanılması için süresi içerisinde Satıcı'ya mevzuat hükümlerine ve Websitesi'ndeki cayma hakkı kullanım seçeneğine uygun olarak bildirimde bulunulması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde: a) Alıcı cayma hakkını kullanmasından itibaren 10 (on) gün içerisinde Malı Satıcı'ya geri gönderir. b) Cayma hakkı kapsamında iade edilecek Mal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları varsa Mal ile birlikte hediye edilen diğer ürünlerin de eksiksiz ve hasarsız olarak iade edilmesi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılmasını takip eden 14 (ondört) gün içerisinde Mal bedeli Alıcı'ya ödediği şekilde iade edilir. Mal, Satıcı'ya iade edilirken, Malın teslimi sırasında Alıcı'ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da Alıcı tarafından iade edilmesi gerekmektedir.

 

MADDE 9 – CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER

 

Cayma hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz: a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmelerde (Ziynet, altın ve gümüş kategorisindeki ürünler) b) Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde c) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmelerde d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmelerde e) Tüketici tarafından ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması şartıyla maddi ortamda sunulan kitap, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmelerde f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmelerde g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmelerde h) Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmelerde ı) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmelerde i) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmelerde ve sözleşmeye konu Mal/Hizmet'in Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin uygulama alanı dışında bırakılmış olan (satıcının düzenli teslimatları ile alıcının meskenine teslim edilen gıda maddelerinin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim maddeleri ile seyahat, konaklama, lokantacılık, eğlence sektörü gibi alanlarda hizmetler) Mal/Hizmet türlerinden müteşekkil olması halinde Alıcı ve Satıcı arasındaki hukuki ilişkiye Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uygulanamaması sebebiyle cayma hakkı kullanılamayacaktır. Tatil kategorisinde satışa sunulan bu tür Mal/Hizmetlerin iptal ve iade şartları Satıcı uygulama ve kurallarına tabidir.

 

MADDE 10 - UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

 

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi'nin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Alıcının Mal veya Hizmeti satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 68'nci. Maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.

 

MADDE 11 - MALIN/HİZMETİN FİYATI

 

Malın peşin veya vadeli satış fiyatı, sipariş formunda yer almakla birlikte, sipariş sonu gönderilen bilgilendirme maili ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcut olan fiyattır. Satıcı veya Kameya tarafından yapılan indirimler, kuponlar, kargo ücreti ve sair uygulamalar satış fiyatına yansıtılır.

 

MADDE 12 - TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

 

Alıcı'nın, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini Alıcı'dan talep edebilir ve her koşulda Alıcı'nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, Alıcı'nın borcu gecikmeli ifasından dolayı Satıcı'nın uğradığı zarar ve ziyandan Alıcı sorumlu olacaktır.

 

MADDE 13 – BİLDİRİMLER ve DELİL SÖZLEŞMESİ

 

İşbu Sözleşme tahtında Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, mevzuatta sayılan zorunlu haller dışında, e-mail aracılığıyla yapılacaktır. Alıcı, işbu Sözleşme'den doğabilecek ihtilaflarda Satıcı'nın ve Kameya'nın resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

MADDE 14 - YÜRÜRLÜK

 

14 (on dört) maddeden ibaret bu Sözleşme, Taraflarca okunarak, [SiparisTarihi] tarihinde, Alıcı tarafından elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve yürürlüğe girmiştir.

SATICI
SİNBA TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

ALICI
[AdSoyad]